DRĀMAS TRIJSTŪRIS

MUMS VISIEM ŠĶIER KA PROBLĒMAS IR KAUTKUR TU - ĀRPUSĒ VAI NE?

Drāmas trīsstūris sastāv no 3 punktiem:

Upuris: cenšas pārliecināt sevi un citus, ka viņi neko nevar darīt. Tas var notikt, izvairoties un vēloties izvairīties no patiesām jūtām vai atzīstot pārmaiņas. Iekšējais stāstījums ir ‘nabaga es!’ Upura stāvoklī cilvēki jūtas bezspēcīgi un nespēj pieņemt lēmumus vai atrisināt problēmas ar skaidrību vai ieskatu. Upuris var mēģināt tikt izglābts un nostādīs cilvēku VAI grupu vajātāja amatā.

Glābējs: Glābēja mērķis ir palīdzēt un galu galā atrisināt kāda cita problēmas, VISBIEŽĀK UPURA UN VAJĀTĀJA. Iekšējais stāstījums ir “Man ir jāpalīdz”. To var uzskatīt par pārmērīgu aprūpi, un tam var būt negatīva ietekme. Tas var padarīt upuri atkarīgu un neļauj viņam pieļaut neveiksmi un piedzīvot savas izvēles sekas. Kad viņi koncentrē savu enerģiju uz kādu citu, tas viņiem ļauj ignorēt savu trauksmi un problēmas.

Vajātājs: Vajātāja iekšējais stāstījums ir: "Tā ir jūsu vaina." Vajātājs nostādīs sevi “ AUGSTĀKĀ” POZĪCIJĀ, un viņu var uzskatīt par kontrolējošu, kritisku, vainīgu un dusmīgu. Ja pretī tiek vainots, vajātājs var kļūt par aizsardzības spēku un mainīt lomas pret upuri.

Drāmas trīsstūris var rasties, kad kāds uzņemas upura vai vajātāja lomu. Pēc tam šī persona jūt nepieciešamību iesaistīt ARĪ citus konfliktā. 

SAJŪTI SEVI KĀDĀ NO LOMĀM?

BET IR POZITĪVS veids KĀ ŠO RISINĀT....

Uzvarētāja trīsstūri 1990. gadā izveidoja Acey Choy kā terapeitisku modeli. TED SARUNA, kas pirmo reizi tika publicēts 2009. gadā, iesaka upurim uzņemties radītāja lomu, uzskatīt vajātāju kā izaicinātāju un piesaistīt treneri, nevis glābēju.

Radītājs — upuriS pāriet uz rezultātu orientētu, nevis uz problēmu orientētu, un uzņemas atbildību par savas atbildes izvēli. koncentrējas uz “dinamiskās spriedzes” (atšķirības starp pašreizējo realitāti un paredzēto mērķi vai iznākumu) atrisināšanu, sperot mazus soļus uz rezultātu, ko viņi cenšas sasniegt.

Izaicinātājs — upuris tiek mudināts redzēt vajātāju kā personu (vai situāciju), kas liek radītājam noskaidrot savas vajadzības un koncentrēties uz mācīšanos un izaugsmi. Tas ir kā spogulis viņu pašu uzvedībai un vajadzībām pēc izmaiņām.

Koučs – glābējs tiek mudināts uzdot jautājumus, kuru mērķis ir palīdzēt indivīdam pašam izdarīt izvēli, nevis atrisināt problēmu viņa vietā. Treneris redz Radītāju kā spējīgu izdarīt izvēli un risināt savas problēmas.

PAR KATRU ŠO LOMU VARĒTU UZRAKSTĪT ATSEVIŠĶU GRĀMATU VAI PODKĀSTU, JA TEV ŠĶIET, KA BŪTU VĒRTĪGI IZTIRZĀT ŠĪS LOMAS DETALIZĒTĀK - UZRAKSTI MAN.

BET ŠODIEN ES TEVI IEDVESMOŠU:

  • Kā pāriet no upura uz Radītāju

Tas sākas un beidzas ar tevi

ŠĪ IR MEGA SPĒCĪGA MANTRA KO VĒRTS SEV ATGĀDINĀT REGULĀRI. TĀs būtībā nozīmē, ka jūs esat pārmaiņu avots un risinājuma atslēga.

Tā vietā, lai to uzskatītu par PROBLĒMU, APGRŪTINĀJUMU un visas situācijas smaguma uzņemšanos, tas vairāk nozīmē iespēju uzņemties atbildību un atbildību par savām domām, jūtām un uzvedību. Tas noteikti ietvers atbalsta meklēšanu no citiem (skatīt nākamo punktu), bet sākuma punkts ir IZNĀT, KA TEV IR ATĻAUJA veikt izmaiņas. Tas sākas ar TEVI un to, ko TU varI kontrolēt.

Veikt DROSMĪGU RĪCĪBU

TAGAD,KAD TU ZINI, KA TU DRĪKSTI veikt nepieciešamās izmaiņas savā uzvedībā, esI gatavs spert soļus uz priekšu izaicinājuma risināšanā. Tie var būt nelieli soļi, jo nelielu laimestu gūšana tikai vairos TAVU pašapziņu un spēku, mudinot TEVI virzīties cauri problēmai līdz risinājumam.

Jo vairāk mazu soļu tiek sperts, jo vairāk upura jūtas slīd prom, un tās aizstāj ar lielāku vieglumu, mieru un spēku, pilnībā iejūtoties Radītāja lomā.

Esi MAIGS UN SAPROTOŠS pret sevi

LAI CIK ĻOTI MĒS AR SEVI STRĀDĀTI, IK PA LAIKAM IKVIENS NO MUMS SEVI ATROD UPURA LOMĀ - JĀ ARĪ ES! Izjūti līdzjūtību pret sevi, ESI MAIGS, saprotot, ka tas notiek un ka, apzinoties TO, TU vaRI to pārvarēt un veikt pozitīvas izmaiņas.

JA TU TAGAD APZINIES, KA ESI IESTRĒDZIS/GUSI DZIĻĀ UPURA LOMĀ UN NEZINI KĀ SAVIEM SPĒKIEM TIKT NO TĀ LAUKĀ- MEKLĒ ATBALSTU:

  • TERAPEITU

  • PSIHOLOGU

  • NĀC ELPOT

UDEVUMS:

  • IZRAKSTI VISU UN VISUS FAKTORUS, CILVĒKUS, IEMESLUS KAS TAVUPRĀT TEV TRAUCĒ ŠOBRĪD DZĪVOT VAI REALIZĒT TO KO TU GRIBĒTU (BĒRNI, DARBS, VECĀKI, AUDZINĀŠANA, VĪRS, SIEVA, LAIKAPSTĀKĻI, PRIEKŠNIEKS, UTT.)

  • TAD PASKATIES Kas būtu tās darbības neatkarīgi no šiem problēmfaktoriem, pirmajā punktā- ko tu varētu darīt

  • dari to (otrajā punktā minēto)

  • esi savas dzīves radītājs - atceries, viss ir tavās rokās!!

LAI TEV IZDODAS!

Next
Next

SOMA=PSYCHE WEBINĀRS